Nowości,  zmiany w przepisach

Zmiany w zakresie wyodrębniania własności lokali.

11 października 2011 r. wchodzi w życie zmiana ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, którą wprowadza ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1180) .

Nowelizacja znosi zakaz wyodrębniania na własność oraz ustanawiania
spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w odniesieniu do lokali mieszkalnych wybudowanych na wynajem przy wykorzystaniu kredytu udzielonego przez Banku Gospodarstwa Krajowego na preferencyjnych warunkach m.in. spółdzielniom mieszkaniowym.

W związku ze zniesieniem ww. zakazu , dodano przepis, zgodnie z którym w przypadku lokalu wybudowanego z udziałem kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego, spłata przypadającej na ten lokal części umorzenia kredytu podlega odprowadzeniu przez spółdzielnię mieszkaniową do Funduszu Dopłat.

jeden komentarz

  • karolina

    Od 2007 roku mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym wybudowanym ze środków KFM, czyli zgodnie z tą ustawą mogę to mieszkanie wykupić, czy spółdzielnia może się temu sprzeciwić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress