O autorze / o blogu


Nazywam się Ryszard Stolarz. Wykonuję zawód radcy prawnego.

Uważam, że spółdzielczość jest potrzebną choć traktowaną po macoszemu przez ustawodawcę dziedziną prawa.  Na zarządy spółdzielni czyha wiele pułapek prawnych a orzecznictwo i literatura w tym temacie są rozbieżne i ubogie.

Dlatego, mając już pewną wiedzę praktyczną w tej dziedzinie, nabytą podczas udzielania pomocy spółdzielniom w prowadzeniu bieżącej działalności a także dlatego, że po prostu lubię dzielić się tym co wiem, postanowiłem zrobić to w sposób, jaki zobaczysz na tym blogu.

Prywatnie – lubię aktywne spędzanie wolnego czasu – sport wolę uprawiać niż go oglądać, uczę się języków obcych, słucham muzyki, interesuje się astronomią.


O BLOGU


 

Blog „Problemy prawne w spółdzielniach mieszkaniowych” to nietypowe  podejście do problematyki spółdzielczości.

W mediach jak i w sieci pojawia się wiele informacji na temat spółdzielczości przedstawianych z punktu widzenia lokatorów. Takie podejście nazywam typowym i powszechnym.

Blog niniejszy pisany  jest natomiast  przez prawnika, który zajmuje się obsługą prawną spółdzielni zatem w sporach z lokatorami występuje po stronie spółdzielni. Informacje, które się tu znajdą będą więc skierowane przede wszystkim do osób zarządzających spółdzielniami, nadzorujących pracą zarządów, do pracowników spółdzielni ale oczywiście również do samych spółdzielców.

Zapraszam więc do lektury bloga wyjaśniającego zawiłości przepisów prawa dotyczących przede wszystkim bieżącego funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress