Deklaracje śmieciowe w imieniu właścicieli lokali

prasa„Rzeczpospolita” powołując się na wyjaśnienia Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych,  pisze , że spółdzielnie mieszkaniowe nie muszą składać deklaracji śmieciowych w imieniu właścicieli lokali.

LINK DO ARTYKUŁU w RP

W odpowiedzi, którą GIODO udzieliło spółdzielni mieszkaniowej we Wrocławiu czytamy, że ” w ustawie śmieciowej brakuje przepisu nakładającego na spółdzielnie mieszkaniowe obowiązek składania deklaracji także w imieniu pozostałych właścicieli lokali. Spółdzielnie sprawują zarząd nieruchomością na podstawie art. 27 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Nie może być on traktowany jako zarząd nieruchomością wspólną, o którym mówi ustawa o własności lokali. Inne przepisy, do których w sprawach nieuregulowanych odsyła ustawa spółdzielcza również nie dają podstaw do przekazania spółdzielniom praw i obowiązków poszczególnych właścicieli lokali.”

Powyższe stanowisko nie ma mocy wiążącej i zapewne sprawę rozstrzygnie dopiero sąd administracyjny.

Może warto zorientować się jak powyższe stanowisko GIODO wpływa na stanowisko poszczególnych Gmin ?

This entry was posted in Bez kategorii, Ciekawostki, Interpretacje, Nowości, Obowiązki członków, zmiany w przepisach and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *